dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

TARAFSIZ BÖLGE ADINA YAKIŞMADI

Enbiya SANCAK

Em. Tekel Müessese Müdürü

"FACEBOOK PAYLAŞIMINDAN"

Taraf olduğun öyle belli ki kardeşim her tarafından sırıtıyor. Amacının program yapmak olmadığı, program yapıyormuş gibi gözükerek konuğunu konuşturmamak ve mümkünse hırpalamaya çalışmak olduğu alenen ortada. Sıkıntın şu; konuğun donanımlı ve meseleye vakıf olduğundan hareket alanı bulamıyorsun.

Ülkemizde medya tarafsızlığını kaybetmiştir diye çok yazı yazdık. Yapılan satış mülkiyet anlamında değil, karakter, zihniyet ve şahsiyet anlamındadır. Bir belediye başkan adayı canlı yayına çıkıyor. Reyting rekor düzeyde, iki saat olarak planlanan canlı yayın can alıcı konulara dokunulmaya başlanıldığı an planlandığı saatten yarım saat önce sonlandırılmak zorunda kalınıyor.

Medyamız içine düştüğü durum itibariyle hazin vaziyettedir. 
Ahali doğal olarak benim belediye başkan adayım bu kentle alakalı ne düşünüyor, projeleri nedir, mevcut yönetimin neyini eleştiriyor, ortada yanlış yada eksik yapılan işler var mı, yapacağı yatırımların finansmanını nereden ve nasıl temin edecek gibi soruların sorulmasını ve cevaplanmasını bekliyor.

Korkuyorsan, soramıyorsan programına çıkarma be kardeşim. Korkmuyorsan da adam gibi soruları sor, sen de aydınlan toplum da aydınlansın.

Israrla yazıyor ve söylüyorum. Bu ülkenin iki temel sorunu vardır. Biri çökmüş adalet sistemi diğeri ise satılmış medyadır. Bu iki unsur tedavi edilemediği sürece ülkemizin adam olma şansı bulunmamaktadır.

Bu iki unsur düzelmediği sürece ne ekonomi, ne eğitim, ne sağlık, ne imar, ne de dış politika düzelmeyecektir. Gerçeklerini konuşamayan ülkeler gelişmez, gelişemez. Bunların olmadığı ülkelere yabancı sermaye gelmez, bu ülkeler uygun faizle dış kredi bulamazlar. Avrupa’nın gelişmişliği bunlar sayesindedir.

Düzeltmek istiyorsan kötü giden sistemi değiştirmek zorundasın.

Halk zorlamaya başladı umarım başarılı olur.


Yapılan Yorumlar
ESKİ TÜRKİYE