dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

İYİ PARTİ TEKİRDAĞ İL KONRESİ YAPILDI

 İYİ Partinin, İsmet İnönü Spor Salonu'nda ilk kongresi yapıldı..

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongreye ilgi büyüktü. Kongre Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ seçildi.

Kurucu İl Başkanı Seval Erkan'ın oluşturduğu tek listeyle gidilen seçimle yeni yöneticiler belli oldu. 

Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Tekirdağ'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Özdağ, "Afrin'de savaş olmuyor. Türk ordusu orada terörle mücadele ediyor. Bizde her zaman Türk ordusunun mücadelesini gururla izliyoruz. İnşallah ordumuz oradan başarıyla dönecektir."dedi.

Özdağ, İYİ Parti'nin Türkiye'ye iyi geleceğini ifade ederek, kongreleri tamamlayıp seçim çalışmalarını hızla başlatacaklarını aktardı. İYİ Parti’nin Türk siyasetine girmesi ile birlikte, bütün dengelerin köklü bir şekilde değiştiğini söyledi. Özdağ, “Türkiye için uzun, karanlık süren ve her geçen gün ülkemizi daha büyük bir karanlığın içine götüren bu statüko yılları, AKP’li yıllar için artık bir değişim umudu belirdi, İYİ Parti’nin siyasete girmesi ile. Bütün anketler İYİ Parti’nin kuruluşundan sonra yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunun, sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı ile ikinci turda biteceğini gösteriyor” dedi.

İl Başkanı Seval Erkan da kongreye katılım gösteren partililere teşekkür ederek, daha iyi bir Türkiye için çalışacaklarını belirtti.

Yapılan Yorumlar
ESKİ TÜRKİYE