dakika dakika tekirdağ çorlu haberleri

gazete tekirdağ
ANA SAYFA   |    HAKKIMIZDA   |    GÜNDEM   |     POLİTİKA    |     EKONOMİ    |     SPOR   |     İLETİŞİM  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI:

AKP ADAYI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından listede Tekirdağ Büyükşehir’de yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanlığına ada gösterilen MESTAN ÖZCAN,  seçimlerinde çok iddialı olduklarını, Trakya'nın en büyük kenti Tekirdağ'a hak ettiği hizmetleri sunabilmek için çabalayacağını söyleyerek, Tekirdağ'ı AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmakta kararlı olduklarını iddia etti

MESTAN ÖZCAN'IN ÖZ GEÇMİŞİ;

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde 1973'te doğan Mestan Özcan, üniversite de dahil olmak üzere tüm tahsilini Tekirdağ'da tamamladı. Ziraat mühendisi olan ve halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde, Küreselleşme ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans öğrencisi olan Özcan, evli ve iki kız çocuğu babası olup,  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini de yürütüyor.

CHP TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI

 Kurucu Başkan Kadir Albayrak ile birlikte  Şeref Güral, Engin Memiş, Hamdi Pekel, Dr. Şafak Başa ve Op.Dr. Adem Dalgıç olmak üzere 6 aday adayı bulunmaktadır. 

Aday Adayları, CHP ön seçim yapmak kararı almamış olmasına rağmen, Genel Merkez tarafından aday belirleninceye  kadar geçen zaman içinde bazı ziyaretler yaparak CHP adayının açıklanmasını beklemektedir.

Bu arada, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Aday Adayı olarak hizmet döneminde yapılan yatırımları ve diğer çalışmaları içeren tanıtımları sosyal medyada paylaşmaktadır.

Diğer taraftan, Tekirdağ Büyükşehir sınırları içindeki  255 Muhtarın bir imza kampanyası başlattıkları ve Kadir Albayrak’ın yeniden aday gösterilmesi için CHP Genel Merkezine ilettikleri öğrenilmiştir.

İlçe Belediye Başkanları aday adayları da partileri tarafından adayların açıklanmasını beklemektedirler.

 Kadir Albayrak'a Muhtarlardan Tam Destek

DR. ADEM DALGIÇ;

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını anımsatan Op. Dr. Adem Dalgıç basınla paylaştığı demecinde, “Hem partime, hem de Tekirdağ’a hizmet etmek için buradayız. Genel merkezin takdiridir. 2014 seçimlerinde görev almadığımız halde görev almış gibi çalıştık” dedi. Bir dönem Trakya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de yaptığını hatırlatan Dalgıç “Orada aldığımız ilk karar her toplantının Trakya’nın değişik bir bölgesinde yapılması kararıydı. Trakya’yı biliyorum. Biz çok sayıda projemizi daha 2013 yılında hazırlamaya başlamıştık. Bunların bazıları büyükşehir belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. 2014 seçimlerinden sonra da partimizden ve Tekirdağ’dan kopmadık” demiştir.

 adem dalgıç ile ilgili görsel sonucu

Yapılan Yorumlar
ESKİ TÜRKİYE